PLB VALDYBOS NAUJIENLAIŠKIS

2016 m. BALANDIS

PLB pareiškimas dėl referendumo dėl dvigubos pilietybės

PLB išplatino pareiškimą, kuriame reiškia nepritarimą planuojamam referendumui dėl dvigubos pilietybės.

Skaityti pareiškimą

Balandžio 24 d. "Žinių radijo" laidoje "Dienos klausimas" dalyvavo Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.

Laidos klausimas: Referendumas dėl dvigubos pilietybės – būdas išspręsti svarbiausią valstybės bei tautos klausimą ar būdas pritraukti rinkėjų?

Diskusijoje dalyvavo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas, signataras, vienas Konstitucijos kūrėjų Liudvikas Narcizas Rasimavičius, liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.

Klausyti laidos įrašą

Naujos lietuvių bendruomenės PLB organizacijoje!

Izraelio ir Turkijos lietuvių bendruomenės - naujos PLB narės!

Dėl įsijungimo į Pasaulio Lietuvių Bendruomenę:

Naujai įsikūrusios krašto lietuvių bendruomenės valdyba pateikia PLB valdybai laisvos formos prašymą pripažinti ją PLB nare.

Kartu su prašymu pateikiami įregistruotos LB įstatai, kurie atitinka PLB Konstitucijos ir Lietuvių Chartos pagrindines nuostatas. Įstatai pateikiami lietuvių kalba.

PLB valdyba gavusi prašymą pripažinti naujai įkurtą organizaciją PLB nare per 30 dienų priima sprendimą pripažinti ją PLB nare arba siūlo tobulinti jos įstatus, kad šie atitiktų PLB Konstitucijos reikalavimus.

Balandžio 20 d. valstybinio vizito Vokietijoje metu Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios šalies Prezidentu Joachimu Gaucku.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vizito Vokietijoje metu taip pat kalbėjosi su PLB pirmininke Dalia Henke apie Lietuvos saugumo užtikrinimą ir galimybes lietuvių bendruomenėms prisidėti prie šios problemos sprendimo. 

Rusijos lietuvių bendruomenių konferencija

Šių metų balandžio 17-18 dienomis Sankt Peterburge vyko Rusijos lietuvių bendruomenių konferencija. Į renginį atvyko lietuviai iš Barnaulo, Bratsko, Irkutsko, Jakutsko, Kaliningrado, Krasnojarsko, Magadano, Maskvos, Medvežegorsko, Murmansko, Petrozavodsko, Pskovo, Sankt Peterburgo, Smolensko, Sovetsko, Ulan Udės, Ust Ilimsko ir Vladivostoko lietuvių bendruomenių.

Konferencijos metu buvo pasiekti svarbūs rezultatai - išrinkta Rusijos lietuvių bendruomenių taryba, aptarti aktualūs lietuvių bendruomenių veiklos, lietuvių kalbos ir kultūros išsaugojimo ir lietuvybės puoselėjimo klausimai.

Apie konferenciją pasakojama laidoje "Panorama" (reportažą žiūrėti nuo 5.10 minutės)

Žiūrėti reportažą

Sankt Peterburge vykusiame Rusijos lietuvių bendruomenės pirmininkų suvažiavime dalyvavo Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.

Apie Pasaulio Lietuvių Bendruomenę, jos praeitį, dabartį ir ateitį su Dalia Henke kalbėjosi ir lietuvių pirmininkų konferenciją stebėjusi Alko komanda – Audrys Antanaitis bei Arūnas Rasakevičius.

Stogastulpį Pasaulio lietuvių vienybės dienai kuria tautodailininkas, Kolumbijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Aleksas Eugenijus Kulvietis

Apie Aleksą Kulvietį, jo darbus skaitykite svetainėje:

www.pasauliolietuvis.lt

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo parama

Fondas skyrė paramą PLB projektui "Lietuvybė pasaulyje: lituanistinis švietimas, lietuviškas kultūrinis paveldas, mokslas ir menas, ryšiai su gimtuoju kraštu" žurnale "Pasaulio lietuvis" - 10000 eurų  ir projektui "Lietuvybė pasaulyje"svetainėje www.pasauliolietuvis.lt - 4000 eurų.

"PLB knygų sandėlys"

PLB Valdyba ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka diskutuoja apie bendradarbiavimą  įkuriant  „PLB knygų sandėlį“ nacionalinėje bibliotekoje. Biblioteka registruotų, rinktų  ir perduotų knygas lietuviškoms bibliotekoms ir skaitykloms išeivijoje. Taip pat priimtų neregistruotas knygas iš Vilniaus miesto gyventojų iki bus galimybė perduoti per URM Konsulinį departamentą ar atvykus lietuvių bendruomenių atstovams. 

Lietuvai - 100

Balandžio 11 d. Vyriausybėje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos įgyvendinimo koordinavimo komisijos posėdis, kuriame dalyvavo ir PLB atstovė Lietuvoje Vida Bandis.

Posėdyje buvo pristatytas specialiai valstybės atkūrimo šimtmečio progai sukurtas logotipas.

Žiūrėti logotipo pristatymą

Jaunieji talentai Londone

Balandžio 25 d. Londone vyko tarptautinis jaunųjų talentų konkursas, kuriame dalyvavo vaikai iš Lietuvos, Latvijos, Airijos ir Didžiosios Britanijos. Tarp komisijos narių buvo ir du PLB Valdybos nariai - Arūnas Teišerskis ir Rolandas Žalnierius. 

Vokalistų kategorijoje laimėjo Londono lituanistinės ir menų mokyklos "Kodelčius" vokalinis ansamblis, instrumentininkų kategorijoje laimėjo Anastasija Krylova iš Vilniaus lietuvių namų mokyklos. Pagrindinį prizą laimėjo Edukacinio centro "Lighthouse" šokių studija.

Parama lituanistinėms mokykloms

PLB atstovė Lietuvoje Vida Bandis dalyvavo komisijos užsienio lietuvių  neformaliojo lituanistinio švietimo projektams vertinti posėdyje.

Švietimo ir mokslo ministerijos rengiamam užsienio lietuvių neformaliojo lituanistinio švietimo projektų konkursui buvo pateikti 142 projektai.

Daugiau kaip šimtui užsienyje esančių lietuviškų mokyklų projektų buvo skirta 278 600 eurų.

Tado Gelžinio iniciatyva „FREE TO ride“ – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui atminti

31-erių Tadas Gelžinis šių metų birželio 11 d. vienas motociklu išvyksta į dvejus su puse metų truksiančią kelionę aplink pasaulį.

Tadas tikisi įveikti 120 tūkst. km maršrutą, vedantį per 50 ar net 60 šalių ir tapti pirmuoju pasaulį apvažiavusiu motociklu lietuviu. Kelionės misija – paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį.

„Pasaulio Lietuvių Bendruomenės dėka pavyko susisiekti su kai kuriomis bendruomenėmis, – džiaugiasi Tadas. – Šiuo metu jau esu užmezgęs kontaktą su Brazilijos, Meksikos, Baltarusijos, Naujosios Zelandijos ir Šiaurės Amerikos lietuvių bendruomenėmis". 

Skaitykite svetainėje www.pasauliolietuvis.lt

Skaityti daugiau

Pagalba lietuviškoms organizacijoms tvarkantis su finansais dr. Edvardui Bubniui teikia džiaugsmo. Jis seniai perprato savanoriško darbo prasmę, lietuvybės daigelį jam puikiai įskiepijo tėveliai, o finansai – jo profesinė sritis.

Apie tai ir dar daugiau kalbėjosi PLB valdybos Viešųjų ryšių komisijos pirmininkė Dalia Shilas ir PLB iždininkas, PLB Finansų komisijos narys dr. E. Bubnys.

Skaityti daugiau
Skaitykite žurnalą "Pasaulio lietuvis"!

Gegužės numeryje:

KVIEČIAME VISUS NORINČIUS DIRBTI KARTU!

IEŠKOME redaktoriaus, reklamos, rinkodaros specialistų, kalbininkų, vertėjų.

Reklamos pasiūlymų žurnale ir svetainėje http://pasauliolietuvis.lt laukiame el.pašto adresu: info@plbe.org.

Straipsnių ir informacijos žurnalui: plietuvis@plbe.org

Svetainei: pl.internete@gmail.com

PRENUMERUOTI
MailerLite